ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Anatomia intymna

Autor: Tosia

Na dziś parę słów o narządach płciowych - tych zewnętrznych. Takich, które występują u ludzi najczęściej. Bo są też osoby, które mają inne genitalia niż tutaj wymienione - po więcej informacji zapraszam do mojego postu o interpłciowości.

Po pierwsze: "narządy płciowe", a nie "rozrodcze", bo do rozrodu one nie wszystkim będą służyły.

A dlaczego w ogóle warto o nich mówić? Bo to nasze ciało i warto je znać. Żeby móc się komunikować z partnerem_ką. Żeby się dogadać z lekarzem_ką, co i gdzie nam jest. I nie bać lub wstydzić się do niego_j pójść! Żeby nie przekazać tabu dzieciom. Żeby dzieci były bezpieczne, a w razie przekroczenia granic umiały powiedzieć, co się stało.

Czemu nie omawiam wulgaryzmów i słów prywatnych? Bo to te naukowe słowa są najważniejsze z mojego punktu widzenia jako edukatorki. Potrzebujemy neutralnego języka do rozmawiania o naszym zdrowiu, ciele, relacjach.

Dzieci mogą używać dziecięcych słów (wszyscy mogą!), ale powinny znać także te dorosłe. Żeby były dla nich, a potem dla nas jako społeczeństwa neutralne.

Jeśli czujecie, że czegoś tu zabrakło, można śmiało dodawać. Ja chciałam napisać głównie o tych neutralnych słowach, a ostatni slajd to taki mini wtręt edukacyjny, nie mogłam się powstrzymać, ale można na pewno więcej 🙂

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu