ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Artykuły miesiączkowe

Autor: Tosia

O podpaskach i tamponach pewnie wszyscy słyszeli, ale o innych możliwościach i niektórych aspektach ich stosowania już niekoniecznie. Zapraszam!

Poniżej kilka informacji i ciekawostek, które nie zmieściły się na grafikach:

Na rynku dostępne są zarówno podpaski, jak i tampony ekologiczne, czyli produkowane z bawełny ekologicznej, często w ekologicznych opakowaniach. Są droższe, ale dużo milsze ("naturalniejsze") w dotyku. Zmniejszają ryzyko infekcji i podrażnień.

Cienka wersja podpaski to wkładka higieniczna używana przez niektóre osoby w dni, gdy krwawienie jest najmniejsze lub w inne dni cyklu (ale najzdrowsza i najprzewiewniejsza wersja to same bawełniane majtki i nie stringi).

Podobno gdzieś na świecie są podpaski reklamowane tym, że są... ciche podczas otwierania. Wiecie, żeby nikt się nie skapnął, co robicie w toalecie, bo to przecież takie dziwne (sarkazm).

Przez internet można kupić tampony, które wyglądają jak mała gąbeczka i można w nich uprawiać seks!

Są na rynku także... Opakowania na zużyte tampony. Żebyście nie musieli_ały wychodzić z toalety z zawiniątkiem z papieru toaletowego. Nie pytajcie mnie, nie wiem, jaka jest różnica. A nie, wiem - zysk dla producenta opakowań.

Jest też taka opcja jak FREEBLEEDING, czyli swobodne krwawienie. Większość osób praktykuje tylko w domu, ale swego czasu było głośno o aktywistce Kiran Gandhi, która w 2015 roku przebiegła londyński maraton podczas okresu, nie korzystając z żadnych środków opisanych powyżej.

Muszę jeszcze napisać o zespole wstrząsu toksycznego. To stan spowodowany toksynami wytwarzanymi przez gronkowca złocistego najczęściej przy obniżonej odporności (a taka jest w czasie miesiączki).

Charakterystyczne objawy to: gorączka powyżej 39 stopni, spadek ciśnienia, biegunka lub wymioty, bóle mięśniowe, objawy zapalenia gardła, nosa, spojówek lub pochwy (swędzenie, pieczenie, ból), zawroty głowy, dezorientacja.

Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, wyjmij tampon lub kubeczek menstruacyjny i zgłoś się do lekarza.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu