ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Błona dziewicza, a właściwie hymen

Autor: Tosia

Obiecywałam post o błonie dziewiczej już chyba ze cztery razy i wreszcie jest 🙂

Większość informacji zawarłam na grafikach, bo tak jest wygodniej i łatwiej dzielić się tą wiedzą, ale kilka rzeczy chce rozwinąć. Jeśli Wam się nie chce czytać wszystkich plansz, to zerknijcie chociaż na ostatnią - jest najważniejsza i w ogóle nie o błonie.

Jak można być dziewicą i nie mieć tej fałdki? Czasem nie ma jej od początku lub mogła być przerwana tamponem, palcem, podczas sportu. Jak można nie być dziewicą i ją mieć? Przede wszystkim dlatego, że doświadczenia seksualne nie odbywają się tylko z udziałem pochwy. Ale bywa też, że mimo doświadczenia seksu penetracyjnego (czyli mimo umieszczania czegoś w pochwie podczas seksu) nadal ta fałdka jest.

Wyrażenie "debiut seksualny" jest przydatne z wielu powodów, a jednym z nich jest także to, że jest wspierające osoby, które doświadczyły gwałtu lub molestowania seksualnego. Debiut seksualny rozumiany jako dobrowolna aktywność nie może zostać nikomu odebrany.

Na koniec jeszcze dodam, że osobiście w ogóle nie lubię słowa "dziewica". Słyszę w nim jakiś wstyd, czasem jest używane jako obelga, a czasem dodawane jest mu przez ton i kontekst takie religijne uwznioślenie, a potrzebujemy tutaj neutralnych słów. "Prawiczek" też ma różne skojarzenia, dlatego wybieram "debiut" i postanawiam go używać na lekcjach!

P.S. Jeśli ktoś z Was chodzi do mnie na lekcje, to przypominajcie mi 😉W sumie podczas tych lekcji tutaj też 🙂!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu