ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Ciało i ciałopozytywność

Autor: Tosia

Wiecie, z jakiego powodu można mieć kompleksy? Jeśli nie albo chcecie się zdziwić, z jak wielu - zajrzyjcie do zapisanego story na Instagramie pt. Kompleksy.

Tylko wiecie, to nie jest tak, że „E, co tam kompleksy, każdy ma jakieś”. To są czasem powody, dla których ludzie latami noszą długie spodnie albo długie rękawy. Wyobrażacie sobie przez całe życie nie uśmiechnąć się swobodnie, bo będzie widać zęby? Albo nie odetchnąć pełną piersią, bo trzeba wciągać brzuch? Są osoby, które nie chodzą na basen ani na plażę. Albo nie wchodzą w bliższe relacje. Albo żyją ze wstydem i ten wstyd łazi z nimi zawsze i wszędzie.

I to nie jest ważne, czy te osoby rzeczywiście mają coś brzydkiego albo niezdrowego. Wstydzenie się nie pomoże ani żyć, ani tym bardziej zdrowieć.

I nie jest też tak, że zawsze masz wybór, czy się dostosować albo czy się przejmować. Są środowiska, w których coś wypada. Albo jak kobieta się nie pomaluje, to słyszy, że źle dziś wygląda. Albo w swoich własnych oczach też źle wygląda, bo tak się przyzwyczaiła do innego widoku. Albo są rodziny, w których się słyszy, że to chowaj, a to masz brzydkie, a z tym cię nikt nie zechce. Są też nauczyciele_ki, którzy_e mają bardzo szczegółową opinię na temat preferowanego wyglądu swoich uczniów_ennic.

Dlatego tak ważne jest tworzenie przeciwwagi dla tego wszystkiego! Na story zapytam Was o ciałopozytywne konta i udostępnię odpowiedzi!

Zapraszam też do przejrzenia grafik, bo wydaje mi się, że jest tam kilka mądrych zdań.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu