ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Ciałopozytywność a ciałoneutralność

Autor: Tosia

Mam wrażenie, że ciałopozytywność jest teraz wszędzie: w internecie, w gazetach, w reklamach, muszę chyba jeszcze w lodówce poszukać, ale pewnie też coś się znajdzie.

A jednak jak zaczęłam przygotowywać ten post, a potem konsultować go z @kisielle - za co jej ogromnie dziękuję, a Was do niej zapraszam (na Instagramie)! - to okazało się, że sprawa jest dosyć skomplikowana. A o ciałoneutralności prawie nie ma po polsku materiałów. Mam mimo wszystko nadzieję, że grafiki wyszły zrozumiale i ciekawie, a jeśli coś jest niejasne - dopytujcie śmiało.

Wiem, że wiele osób ma z ruchem ciałopozytywnym negatywne doświadczenia. Myślę, że to jest tak jak ze wszystkim, zawsze znajdzie się ktoś, kto przeinaczy nawet najpiękniejszą ideę, a jak jeszcze się okaże, że można na niej zarobić, to z początkowych założeń niewiele zostaje. Jest też całe grono osob, które ich po prostu nie zrozumiały. I jeśli ktoś na reklamę z modelką plus size reaguje: "No to jest prawdziwa kobieta, a nie ciągle te wieszaki", to po prostu NIE jest ciałopozytywny.

Dlatego namawiam do tworzenia własnych definicji, wybierania swoich źródeł i twórców_czyń oraz własnej ciałopozytywnej albo ciałoneutralnej drogi. Dla mnie te dwa nurty wspaniale się uzupełniają. Mam takie wrażenie, że ciałoneutralność jest dzieckiem ciałopozytywności, od którego ona wiele się nauczyła 😊

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu