ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Cipka. Po prostu cipka.

Autor: Tosia

Ten post powinien być o tak wielu rzeczach.

Najpierw zirytowałam się kolejną falą dyskusji na temat tego, że ale jak to tak można mówić "cipka", przecież to nie jest naukowe słowo, a tu ludzie piszą "penis i cipka", to nie jest równoważne, bądźmy poważni, że niby jakie specjalistki używają tego słowa. (Nawiasem mówiąc bardzo wiele specjalistek.)

Dlaczego mnie to irytuje? Bo tracimy energię na wybieranie najlepszego słowa, zamiast wykorzystać ją na szerzenie wiedzy o seksualności. Nieważne czy o cipce, czy o sromie, czy nawet o waginie (tak, mnie nie przeszkadza, że to słownikowo tylko pochwa, po angielsku też bywa używane na całość, może należy zmienić oficjalnie jej znaczenie). Jeśli to zrozumiałe, to MÓWMY! Oswajajmy ten temat! Wiecie, ile osób w Polsce nie potrafi użyć na ten narząd ŻADNEGO słowa?

Potem się okazało, że chyba na Instagramie nie wolno mówić o cipce. A przynajmniej jak ma się takie konto jak @druzyna_b (usunięty post) albo @martynakaczmarek (usunięte stories i shadow ban). Czy za użycie każdego innego - pospolitego według słownika - słowa także grożą takie konsekwencje? Nie wiem, ja nie zamierzam bawić się w cenzurę. Jak mam napisać? ©|pk@?

A niedawno rozmawiali_łyśmy na stories o tym, jakich komunikatów brakowało Wam w wieku nastoletnim. I kilka razy padło: że cipki są różne, że każda jest inna i każda jest piękna, że nie wyglądają zawsze jak w porno, że mam łechtaczkę, że "cipka" to normalne słowo. Mnóstwo osób nie wie, jak ona wygląda (także ta własna!) albo jedyne, co widzieli, to schematyczny rysunek z podręcznika.

A one są bardzo różne. Zobaczcie sobie chociażby na The Vulva Gallery

I do dziś pamiętam, jak czekałam w ciąży na USG dopochwowe i dodawałam otuchy kilku paniom w wieku moich rodziców, że naprawdę ten lekarz to już tyle widział, że go nic nie zdziwi.

A wiem, że jest wiele osób, które mają tak silne obawy, że nigdy nie usiądą w tym korytarzu. Dlatego nie traćmy czasu i MÓWMY. Mamy rewolucję do zrobienia.

Instagramie, jak mnie za to ukarzesz, to jesteś gupi.

Grafika od @jeanette.0709 💕

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu