ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Co wszyscy powinni wiedzieć o ciąży?

Autor: Tosia

Zapytałam Was dziś na stories, czy do swoich 18tych urodzin mieliście_ałyście w bezpośrednim otoczeniu kogoś, kto był w ciąży. Czyli czy wchodząc w dorosłość wiedzieliście_ałyście, jak to jest mniej więcej być w ciąży?

Trochę ponad połowa z Was nie. Ja też nie. Pewnie z 50 lat temu nie było prawie takich osób.

Czy to się przekładało na większe zrozumienie różnych etapów i elementów życia? Nie wiem. Nie znam się, staram się nie opierać swoich sądów o innych czasach na stereotypach ani nie romantyzować przeszłości.

Nawet jeśli tak, to idealistycznie myślę, że brak tych doświadczeń można nadrobić empatią, pokorą, słuchaniem i edukacją.

I chętnie dodam coś od siebie w tej ostatniej kategorii. Np. ten post 😉

*Gwiazdka przy kwasie foliowym jest dlatego, że wg rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wszystkie kobiety w wieku rozrodczym powinny go przyjmować. Mało kto to robi, dlatego warto zacząć przynajmniej na 3, a najlepiej na 6 miesięcy przed rozpoczęciem starań o ciążę.

Która z tych informacji, gdyby była powszechna, ułatwiłaby Wam życie w ciąży? A może zabrakło tu czegoś ważnego? A może czegoś nie z zakresu świadomości społecznej tylko np. przepisów albo infrastruktury? Czy jest coś nowego dla osób, które nie były w ciąży?

No i zachęcam do dzielenia się miejscami w sieci, które są ciążowo wspierające. Dla mnie to była głównie mataja.pl i blog Mamy Ginekolog oraz grupa na FB Wymagajace.pl - Magdalena Komsta - grupa w duchu RB

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu