ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Czego potrzebujesz do sojuczniczenia?

Autor: Tosia

Jakiś czas temu był już post o sojuszniczeniu. Obawiałam się go wrzucać, ale odzew był pozytywny.

Potem miałam różne przemyślenia, sytuacje, lektury i kilka lekcji o tematyce osób LGBT+. I nowe wnioski. I te wnioski ułożyły mi się w takie grafiki.

Potem się przestraszyłam, że to będzie źle odebrane.

A dziś poczułam, że jednak chcę się podzielić tym przemyśleniem i że jak nie teraz to kiedy.

OGŁOSZENIE: To jest moje zdanie, nie żadna odgórna zasada.

Czy te wszystkie inne rzeczy z grafik są nieważne? Nie, mogą być bardzo ważne. Róbmy tyle, ile możemy.

O co chodzi z tą pokorą? O to, że ja NIE WIEM najlepiej. Że nawet jeśli mnie się wydaje, że mówię coś z dobrą intencją, ale ktoś, o kim jest to wyrażenie mi mówi, że to jest obraźliwe, to potrzebuję pokory, żeby przyjąć, że to ta osoba ma decydujący głos, bo to o niej. Że jeśli ktoś mi mówi, że moje pytanie jest nieodpowiednie, to nie obrażam się na całą grupę, tylko szukam wiedzy gdzie indziej.

Według mnie, żeby sojuszniczyć tak naprawdę z serca, muszę przyjąć, że ja nie wiem, jak to jest należeć do tej mniejszości, którą wspieram. I jeśli chcę wspierać, to muszę słuchać, słyszeć i wierzyć. To dotyczy każdego wspierania. A to oznacza, że wcale nie muszę wszystkiego rozumieć. Że nigdy wszystkiego nie zrozumiem. Bo to jest nie o mnie.

Czemu się obawiam, że to będzie źle odebrane? Po pierwsze pokora jest trudna i niemodna, ja też w nią jeszcze nie zawsze umiem. Po drugie, znów piszę o sojuszniczeniu, a sojuszniczenie ma być o mniejszościach, a nie o większości, prawda? Ale piszę o tym, bo mam wrażenie, że jest to mało zagospodarowany temat. Że nie ma o tym dyskusji. I chcę, żeby ten profil był bezpiecznym miejscem przede wszystkim dla mniejszości, ale także dla sojuszników_czek. U mnie można zadać każde pytanie, jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć. Ale jest i zawsze będzie więcej postów o mniejszościach.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu