ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Dziewczyny do boju! Poradnik młodej aktywistki"

Autor: Tosia

Wow, ta książka to takie 3w1: wskazuje problemy współczesnego świata, przekazuje dużo konkretnej wiedzy i daje powera! Przeprowadza nas przez najważniejsze kwestie: o co walczyć, jak to robić i dlaczego warto. Daje też poczucie, że jeśli świat Ci się nie podoba i chciałabyś coś z tym zrobić, to nie jesteś z tą niezgodą sama.

Ogromną zaletą książki jest jej konkretność. Ja nie lubię lania wody i tu jest mnóstwo propozycji, informacji, inspiracji, wskazówek i wiedzy. Bardzo przekonał mnie fragment, w którym autorka wyjaśnia, żeby nie pomylić wizji z celem. Akurat czytając książkę przygotowywałam moją pierwszą zrzutkę, o której pisałam kilka postów temu. Moja wizja: świat, który nie dyskryminuje, a wspiera osoby transpłciowe. Gdybym skupiła się tylko na nim, mogłabym się szybko wypalić. Dlatego mój cel to pomoc Kajtkowi w jego marzeniu.

Ciekawe było dla mnie też, że protesty są mało efektywne jeśli chodzi o natychmiastowe zmiany. Ale już działania podejmowane po ich zakończeniu - owszem. Dlatego jeśli organizujesz protest - wymyśl od razu, jak wykorzystać energię zaangażowanych osób.

Autorka pokazuje, jak działać również wtedy, gdy mamy mało ludzi lub mały budżet, co robić z hejterami i zauważa problem rodziców, którzy nie podzielają naszych poglądów. A, i że to ważne, żeby zapewnić wolontariuszom darmowe przekąski 😉

Jeszcze muszę zaznaczyć wspaniałe feminatywy od tłumaczki i świetną robotę redaktorki merytorycznej @nataszex.

A, i tak, też uważam, że nie tylko "Dziewczyny, do boju", tylko wszystkie osoby, które chcą walczyć o trochę lepszy świat: do boju!

Czy wszystko jest idealnie? Znalazłam kilka językowych spraw do czepnięcia się, ale dostałam już informację, że w dodruku będzie poprawka 🧡

Post w ramach #współpracy z Wydawnictwo Nowa Baśń.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu