ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Edukacja seksualna to uczenie o...

Autor: Tosia

Czasem trzeba przypomnieć postawy! W wyrażeniu "edukacja seksualna" początek drugiego słowa czasem wywołuje dużo emocji. Trochę niesłusznie, bo nie chodzi w niej o seks jako aktywność, a sex z angielskiego jako płeć. Czyli edukację o naszej płciowości. Ale nie oczywiście nie tylko albo szeroko to rozumiejąc.

Edukacja seksualna to uczenie o:

👥 Relacjach: nie tylko romantycznych czy seksualnych, ale także przyjacielskich, rodzinnych, społecznych i o tej z samą_ym sobą.
🌡️Emocjach: nie tylko ekscytacji i podnieceniu, ale o wszystkich, bo bez rozumienia ich trudno o dobre relacje.
💬 Komunikacji: aby komunikować swoje emocje, potrzeby, chęci i niechęci, bo bez tego... Tak, trudno o dobre relacje.
✋Granicach: dzięki rozumieniu swoich emocji, wiemy, gdzie są nasze granice. I możemy je zaznaczać, komunikować, dbać o siebie. To ułatwia... Tak, znów relacje.
🥗 Zdrowiu: o tym, jak działa nasz organizm, co i kiedy badać, z czym i kiedy pójść do lekarza_ki i jakiego_j.
⚖️ Różnorodności i równości: ludzie są różni - to banał. Ale jakoś niektóre różnice trudno jest wielu osobom zaakceptować. Zwłaszcza te związane z seksualnością i płciowością. Ale nie chodzi tu tylko o takie. A bez akceptacji różnorodności i równości trudno o... Dobre relacje też, ale może nawet bardziej: o zgodne społeczeństwo.

No dobra, wyszło, że mam jakąś fiksację na punkcie relacji. No może mam. Ale po pierwsze za każdym razem chodzi mi również o relację ze sobą. A po drugie, w wielu badaniach wyszło, że to właśnie relacje mają największy wpływ na poziom szczęścia.Tak więc edukujmy się seksualnie, aby być szczęśliwymi!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu