ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Infekcje - podstawowa wiedza

Autor: Tosia

Będę szczera. To jeden z moich najmniej lubianych tematów z edukacji seksualnej. Bo to zawsze było dużo pamięciówki. Rodzaje infekcji, trudne nazwy, listy objawów, uch...

Jak chodziłam do szkoły, to trochę kułam, ale bardziej miałam dobre ściągi i mądrą koleżankę obok siebie. Teraz jak jestem duża, to mój mózg zdecydowanie odmawia absurdalnego zapamiętywania i zapominania od razu potem.

No i nawet jak bym to zapamiętała i wyrecytowała moim uczniom_ennicom, to po co? Ani nie zapamiętają, ani nie powinni_y się sami_e diagnozować.

Ale czy to oznacza, że nie warto uczyć o infekcjach przenoszonych drogą płciową? Absolutnie nie! Tylko według mnie trzeba inaczej. Potrzebujemy znać tak naprawdę kilka informacji: jak zachowywać się odpowiedzialniej, na co zwrócić uwagę, gdzie pójść itd. i resztę oddać w ręce specjalisty_ki. A, i mówić o nich otwarcie, żeby zmniejszyć tabu. Bo brak wiedzy plus wstyd w dużym stopniu przyczyniają się to tego, że statystyki infekcji są u nas wysokie i nie mają ochoty spaść.

I jak kilka dni temu skończyłam lekcję właśnie na ten temat, to poczułam ogromną chęć podzielenia się także z Wami tymi najważniejszymi rzeczami. I stąd post.

Więc dziś dosyć mało tekstu na grafikach (jak na mnie 😉), tło, które mi się wyjątkowo podoba, a które zaprojektowałam od początku sama (nie sądziłam, że kiedykolwiek będzie to dla mnie ważne, ale jakoś tak zaczęło) i pierwsze w historii tego profilu obrazki wędrujące po kolejnych slajdach. Uff. Mam nadzieję, że wyszło i ładnie, i mądrze.

Dziękuję psycholog.seksuolog za możliwość konsultacji!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu