ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Jak facet zrozumiał, jak to jest żyć jako kobieta...

Autor: Tosia

To na zdjęciach, to druga historia, na którą trafiłam w internecie, która na dużą skalę przybliżała ludziom, jak się żyje w roli kobiecej, a czego osoby żyjące w roli męskiej najczęściej nie rozumieją.

Pierwsza była taka, że jakiś wykładowca zapytał swoich studentów i studentki o to, co robią, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo, gdy wracają późno do domu. Dziewczyny zrobiły naprawdę długą listę: od ubierania się w konkretny sposób, przez posiadanie różnych przedmiotów (klucze w rękach, gaz pieprzowy, telefon z udostępnieniem lokalizacji), aż po sposoby powrotu do domu. Chłopaki nie napisali nic, czasem pojawiał się jakiś pojedynczy żart.

Oczywiście sednem problemu nie jest to, żeby uczyć dziewczyny miliona sposobów na to, jak uniknąć napaści. Sednem jest stworzenie bezpiecznego społeczeństwa.

Ale na pewno ważnym krokiem na tej drodze jest upowszechnianie wiedzy o tym zjawisku.

I choć chciałabym, żeby takie sytuacje po prostu się nie zdarzały lub żeby przechodnie reagowali sami z siebie, to niestety wiem, ze tak nie jest. I dlatego dzielę się tą pierwszą historią, bo może się komuś przyda jako ostatnia deska ratunku.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu