ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Jak mówić neutralnie? Rozmówki binarno-niebinarne

Autor: Tosia

Jeśli nie wiesz, czym jest niebinarność, poszukaj mojego poprzedniego wpisu z takim samym tłem.

Jakiś czas temu na stories ktoś_sia mnie zapytał_a o to, co sądzę o osobach niebinarnych. A ja nie wiedziałam, co mam odpowiedzieć. Mogę sądzić to samo, co o brunetach, czytelniczkach kryminałów czy osobach, które lubią pizzę z ananasem (chociaż nie, to już przegięcie... Żart 😉). Czyli że no spoko, są. Pewnie z niektórymi bym się polubiła od razu, a z innymi trudno byłoby mi się dogadać w niektórych kwestiach... No jak to z ludźmi.

Ale wiem, że osobom niebinarnym może być znacznie trudniej niż brunetom, miłośniczkom kryminałów, a nawet gorzej niż ludziom, którzy lubią hawajską! Bo dużo się o nich mówi nieprawdziwych i przykrych rzeczy, a tożsamość jest czymś ważniejszym i bardziej wrażliwym niż kolor włosów czy wybór literatury lub jedzenia.

Dlatego wysyłam Wam dużo miłości, Kochane Osoby! Jeśli to wypada cishet-nauczycielce...🙄

No ale pochwaliłam się jeszcze wtedy na tym stories, że umiem mówić neutralnie. I kilka osób poprosiło mnie o materiał na ten temat. Jak go przygotowywałam, to okazało się, że jeszcze sporo nie wiedziałam. Ale chce się dowiadywać i tym dzielić, bo tak rozumiem dobre sojusznictwo.

Za konsultację tego materiału ogrooomnie dziękuję @marasjezior i @trans.cendencja 💛🤍💜🖤 Jednocześnie wiem, że być może są osoby niebinarne, które nie zgodzą się z czymś w tym materiale. Zawsze słuchajcie osób, z którymi rozmawiacie.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu