ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Jak przeciwdziałać "obsesji piękna"?

Autor: Tosia

Jakiś czas temu miałam rozmowę, w czasie której ktoś mi powiedział, że nie zrobi czegoś z obawy przed tym, jak oceniony będzie jego wygląd. Nie, to coś nie miało i nie powinno mieć nic wspólnego z wyglądem.

Okazało się, że na te obawy w dużym stopniu wpływa porównywanie się z wyglądem ludzi w internecie.

Przyznaję się, zrobiłam wtedy trochę wykład. Próbowałam wymyślić wszystkie argumenty, które mogłyby choć trochę przekonać tę osobę do innego sposobu myślenia. Podobno trochę mi wyszło, dlatego potem pomyślałam, że może warto to spisać i puścić w świat.

Mam taką obawę, że ten post może być źle zrozumiany. A ja nie mam nic do "ładnych" ludzi czy do ludzi, dla których wygląd jest ważny. Problemem nie jest pokazywanie "ładnych" ludzi. Problemem jest pokazywanie tylko jednego typu ludzi, pokazywanie nierealistycznych ludzi oraz robienie tego na taką skalę, jak to się dzieje teraz. Bo to jest szkodliwe.

Jeśli nie wierzycie, to choć jeszcze nie skończyłam, to polecam książkę "Obsesja piękna". Oczywiście, że to "pokazywanie" nie jest jedyną przyczyną. Ale stało się w tym przypadku impulsem do zebrania różnych moich myśli.

To na pewno tylko wycinek tego, co można powiedzieć w tym temacie. Dajcie znać, jak Wam się czyta te moje punkty.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu