ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Jeśli seks to pizza, to masturbacja to...

Autor: Tosia

Dziś tak pół żartem, pół serio na ważny i przyjemny (!) temat.

Masturbacja to zdrowe, zgodne z normami rozwojowymi zachowanie (w każdym wieku). Ma pozytywny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. A jednak jak się o niej wspomni, to bywa, że nawet młodzi ludzie mówią w pierwszym odruchu: szkodliwość, niebezpieczeństwo, uzależnienie, zbyt łatwa przyjemność, taki gorszy seks.

Takie mamy współczesne mity. Już chyba łatwiej było przekonywać, że nie rosną od niej włosy na rękach...

Masturbacja może pełnić bardzo różną rolę w Twoim życiu. Może być bardzo ważna, a może zupełnie nie. Może być elementem seksu partnerskiego, a może istnieć osobno. Może się to też zmieniać. I tak, może być związana z trudnościami, ale nie jest problemem sama w sobie. Trudności mogą być właściwie dwie: gdy staje się jedyną lub jedną z niewielu strategii radzenia sobie i ewentualnie gdy osoba masturbuje się zawsze w ten sam sposób (może to powodować trudności z satysfakcją w seksie partnerskim). Tak, dobrze widzicie, nie ma takiego zaburzenia w seksuologii jak "za dużo masturbacji".

I nie mam na to badań, ale mam taką obserwację, że dużo bardziej szkodliwe jest straszenie masturbacją niż byłoby (istniejące głównie w wyobraźni niektórych osób...) zachęcanie do niej. Bo w gabinetach seksuologów_żek jest trochę osób, mających trudności związane z zawstydzaniem i obwinianiem.

No dobra, a przechodząc do tej połowy mniej na serio. Jak Wam się podoba kulinarna metafora?

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu