ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Już nie chcę całusów. Kasia uczy się mówić nie"

Autor: Tosia

Jakiś czas temu pisałam Wam, że udało mi się upolować na OLX niedostępną i polecaną książkę o asertywności dla dzieci. Ale to nie był koniec szczęścia tamtego dnia.

Sprzedawczyni pokazała mi jeszcze inne książki, które ma na sprzedaż i zdecydowałam się kupić jeszcze jedną, mimo że nic o niej wcześniej nie słyszałam.

I okazało się, że jest świetna! Przede wszystkim mamy tu przeróżne sytuacje - wchodzenie do łazienki czy pokoju bez pukania, namawianie do występów publicznych mimo odmowy, niechciane całusy od rodziny, obejmowanie przez nauczycielkę fortepianu...

Uważam, że to ważne, żeby o asertywności nie mówić tylko w kontekście pedofilii czy innych "złych ludzi". Nie straszmy obcymi osobami, bo bywa i tak, że gdy dziecko gdzieś się zgubi, nie chce nikomu nic powiedzieć i nie wiadomo, jak pomóc w szukaniu opiekunów. Uczmy słuchania swojego ciała i swoich emocji. I dawajmy im przemówić. Nie tylko wobec nieznanych nam osób. Także wobec tych, których lubimy i którzy mają dobre intencje.

W książce jest też przykład osoby, która nie miała dobrych intencji. Chciałabym, żeby w rzeczywistości także wszystkie podobne sytuacje się tak kończyły.

W każdym razie polecam 🙂!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu