ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Książki i broszury w tematyce LGBT+

Autor: Tosia

Numer jeden to "Od A do Z o LGBTQIAP" wydane przez Humanity in Action Polska. Jest dużo informacji, dużo zabawy i dużo tematów: fakty i mity, statystyki, historia, dysforia, flagi, zaimki, równość, przywileje, aktywizm, coming out, przemoc. Jest bardzo współczesna! Do pobrania za darmo na: uprzedzuprzedzenia/org w zakładce Prawa człowieka -> Publikacje i materiały edukacyjne.

Bardzo dobra pozycja, choć już ma 10 lat to "Mała książka o homofobii" wydana przez Czarna Owca. Ma dwa minusy: mylący tytuł (jest tu też m.in. o: płci, normach, równości, historii, feminizmie, prawach, przemocy) i wyrażenie "zmiana płci", choć opis jest bardzo z szacunkiem. Są także rozwiane różne mity pokazane w formie pytań. Jest trochę węższa tematycznie od poprzedniej propozycji, ale także ciekawa. Dobrze się czyta, bo narratorami jest dwoje nastolatków, są różne ramki i ich dialogi oraz rysunki w komiksowym stylu. Dostępna w sprzedaży.

Broszura Kampania Przeciw Homofobii "Tęcza pod lupą". Mój egzemplarz jest o połowę cieńszy niż powinien, ponieważ był idealny do tego, żeby powycinać z niego różne fragmenty i poprzyczepiać w szkole w czasie Tęczowego Piątku 🙂 Dostępny za darmo na stronie: kph/org/pl w zakładce Publikacje.

Pakiet broszur "Orientuj się" od Miłość nie wyklucza. Tematykę widać na zdjęciu po tytułach tych książeczek po bokach, które można było kiedyś dostać razem z plakatem. Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele pytań, które można spotkać wokół nas (np. "Po co im te parady?", "Dlaczego geje i lesbijki chcą specjalnych przywilejów?", "Czy to normalne?" lub "Jak im tak źle, to dlaczego nic o tym nie wiem?". Rozdawałam te pakiety na moim pierwszym Tęczowym Piątku! Do pobrania za darmo na: mnw/org/pl/orientujsie

Ważne są także materiały dla innych odbiorców niż młodzież, bo nie żyjemy w próżni. Dlatego polecam Wam jeszcze kilka publikacji. Pierwsza dla rodziców lesbijek, gejów i osób biseksualnych od KPH dostępna na ich stronie (tam, gdzie "Tęcza"), a druga dla rodziców osób transpłciowych od Fundacja Trans-Fuzja, dostępna na stronie transfuzja/org -> po lewej trzeba kliknąć Publikacje.

I jeszcze trzy broszurki dla osób, które uczą w szkołach i osób, które sojuszniczą społeczności LGBT+. Dostępne na stronach Trans-Fuzji i KPH.

To oczywiście mój subiektywny wybór, na podanych stronach znajdziecie jeszcze więcej!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu