ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Mamo, tato, a co to jest seks?

Autor: Tosia

Przeczytałam większość książek o tym, skąd się biorą dzieci, które wyszły w ostatnich 30-40 latach w Polsce. A wcześniejszych też trochę.

One są tak różne, że można mieć wrażenie, że dzieci biorą się na tym świecie na różne sposoby i nie mam niestety na myśli, że te książki opisują adopcję albo in vitro (robią to niezwykle rzadko), tylko seks jest w nich opisywany tak różnie.

Można zauważyć trzy główne kierunki. Albo miłość i przytulanie. Albo skupienie się na dawaniu nasionka, czyli wyłącznie penetracja. Albo nurt "nowoczesny", czyli próby wyważenia, jak to się mądrze mówi: więziotwórczej i prokreacyjnej funkcji seksu. A czasem jeszcze ktoś coś próbuje inkluzywnie, ale to rzadko.

* Dlaczego przestrzegam przed mówieniem, że seks jest wyrazem miłości? Bo może być, ale nie musi. Więc mówmy, że może być albo że bywa. Czemu to takie ważne?

Gdy mówimy dzieciom, że seks ZAWSZE łączy się z miłością, to nie dość, że mijamy się z prawdą, to narażamy je na cierpienie i nieporozumienia:

- "Jeśli mnie kochasz, to mi to udowodnij i uprawiaj ze mną seks!"
- "Ojej, on_a uprawiał_a ze mną seks, to znaczy, że na pewno mnie kocha!"
- "On_a nie chce uprawiać ze mną seksu - to znaczy, że mnie nie kocha!"
- "Uprawiał_m seks z osobą, której nie kocham? Teraz będę mieć wyrzuty sumienia, mimo że nie jestem osobą religijną."

To wszystko są prawdziwe sytuacje, których można było uniknąć, mówiąc jak jest. Możesz oczywiście powiedzieć, jak według Ciebie POWINNO być. Ale nie twierdź, że tak jest zawsze.

I to nie jest też tak, że jak nie mówimy o miłości, to zachęcamy do jakiegoś "niebezpiecznego" seksu. Jest jeszcze coś takiego jak zaufanie i szacunek.

No i na koniec jeszcze jeden apel. Mówcie dzieciom, że seks jest przyjemny. Przecież to główny powód, dla którego ludzie to robią. A potem dużo osób wcale tej przyjemności nie ma i myśli, że tak powinno być.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu