ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Moje ciało należy do mnie"

Autor: Tosia

Na zdjęciu widzicie książkę, której nie ma (to już nieprawda, bo był dodruk!).

Nie da się jej kupić. Raz na jakiś czas na Facebooku na grupach dzieciowych lub książkowych ktoś ją poleca i grono zainteresowanych osób ubolewa nad jej zupełnym brakiem. Nakład się wyczerpał, bywa. Nawet jakiś czas temu ktoś zachęcał, aby pisać do wydawnictwa, bo oni nie wiedzą, że jest takie zapotrzebowanie.

Na OLX pojawiła się parę razy - po niemiecku, tylko w ramach wymiany na konkretne tytuły albo bardzo drogo. Aż w końcu udało się i mam!

Na początku poznajemy Klarę. Wie, że jej ciało należy do niej i jest z niego dumna. Opowiada jaki dotyk lubi, a jakiego nie oraz co robi, jeśli ktoś ją dotyka wbrew jej woli.

Najmocniejszym punktem książki jest moment, kiedy główna bohaterka asertywnie mówi: "Nie dotykaj mnie! Nie chcę tego!" i zachęca do tego, by powiedzieć to głośno razem z nią. Bardzo to doceniam, bo myślę, że takie ćwiczenie przydałoby się wielu, jak nie wszystkim dorosłym.

Bo czy jest wśród nas ktokolwiek, kto na przykład nigdy nie całował lub nie przytulał kogoś na przywitanie, mimo że nie miał na to ochoty? I czy to rzeczywiście jest tylko niewinna sytuacja?...

Ta książka pozwoli omówić to z dziećmi i da do myślenia rodzicom!


MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu