ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Nie musisz być grzeczny" i o asertywnych dzieciach

Autor: Tosia

Tak, to, co jest na slajdach to też jest edukacja seksualna. Właściwie to jest najważniejsze, co możecie przekazać dzieciom w tej dziedzinie i to wszystko znajdziecie w książce "Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę" wydanej przez Blog Ojciec

Dodatkowy plus to różne modele rodzin: wiewiórka Zosia mieszka z babcią, króliczek Julek - z mamą, tatą i dziesięciorgiem rodzeństwa, Stefcia i Michasia to dziczkowe bliźniaczki, lisek Benio jest jedynakiem i "oczkiem w głowie" swoich rodziców, a sowa Jadwinia mieszka sama i ma dużo przyjaciół.

Bałam się, że będą to takie bajki za bardzo edukacyjne. Wiecie, że wszystko w opowieści jest tylko po to, żeby był morał, który jest powtórzony siedem razy na różne sposoby, żeby dzieci na pewno załapały. Ale tak nie jest. Opowieści są proste, ciekawe, a jednocześnie nie można się przyczepić do niczego w ich przekazie. Dają też dzieciom narzędzia, ponieważ mamy tu zdania, którymi zwierzątka zadbały o swoje granice i dziecko może je po prostu wziąć jako swoje. Po każdej bajce jest też jedna strona (czyli akurat) dla rodziców, wyjaśniająca czemu dane zagadnienie jest ważne i na co warto zwrócić uwagę.

W książce jest pięć bajek, które dotyczą tych obszarów, które są w tytułach grafik. Ich opisy są ode mnie.

Przy aktualizacji polecanych książek, ta na pewno dołączy do działu "O zgodzie", którego nazwę poszerzę o asertywność 🙂

P.S. To nie jest post sponsorowany, dostałam książkę, ale zawsze zaznaczam, że moje recenzje będą szczere.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu