ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Nie uczę (tylko) o seksie

Autor: Tosia

W tym i w zeszłym tygodniu przeprowadziłam 12 wywiadów z nauczyciel_kami WdŻ i edukator_kami seksualnymi na temat ich pracy (czeka mnie jeszcze jeden).

Dlaczego?

Bo ilość stereotypów i bzdur na temat naszej pracy osiągnęła poziom, w którym postanowiłam coś z tym zrobić. Pokażę Wam, kto robi fajny WdŻ i kto robi fajną edukację seksualną w Polsce. Sprawdźcie nas.

#wdztomy #edukacjaseksualnatomy

I wiecie, jakie mam odczucia tuż po tych wywiadach? Że one zupełnie nie są o seksie. Oczywiście, że ja wiem, że seksualność to nie tylko seks i wiem, że uczę o wielu innych sprawach. Ale w tych rozmowach tak mocno wybrzmiały takie hasła jak: miłość, rodzina, rozmowa, wsparcie, pomoc, kontakt, relacje, że to było zaskakujące i piękne.

A wiecie, co jeszcze było ciekawe? Ogromna część z nas poszła zawodowo w edukację seksualną nie dlatego, że tak sobie wymyśliliśmy, tylko dlatego, że poszliśmy do pracy z dziećmi i młodzieżą... I to oni chcieli o tym gadać. A my postanowiliśmy gadać o tym z nimi profesjonalnie.

Dziś Ola ze Spunk Fundacja Nowoczesnej Edukacji zapytała mnie, jak bym odpowiedziała na pytanie, dlaczego robię to, co robię. Bo to dotyczy życia. A ja chcę dotykać życia. Taka mi ładna odpowiedź wyszła.

Pierwszy film to jeszcze nie wywiad, na początek mój wstęp. Będzie na YT, ale napiszę o tym też tutaj. A za tydzień pierwszy wywiad z pewną rudą nauczycielką-petardą mimo że na emeryturze...

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu