ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Niegrzeczne książeczki"

Autor: Tosia

"Pocałuj ciocię". "Zjedz ładnie do końca". "Trzeba się dzielić". "Przeproś". "Dziewczynkom tak nie wypada", "Chłopcy tak nie powinni".

Czy jest na sali ktoś, kto nigdy nie usłyszał żadnego z tych zdań?

Na szczęście coraz więcej osób wie, że powinniśmy jeść w zgodzie ze swoim organizmem, że możemy decydować o swoim ciele, że można, ale nie trzeba się dzielić, że przepraszanie z przymusu mija się z celem i wreszcie, że dziewczynki i chłopcy powinni mieć równe prawa i możliwości.

Ale jeśli chcecie wzmocnić te przekazy (i stworzyć okazję do wielu innych ciekawych rozmów z dziećmi), to polecam Wam "Niegrzeczne książeczki".

Są niezwykłe, bo choć ich przekaz jest jasny i w pewnym sensie edukacyjny, to one same są... takie zwyczajne. Nie ma tam krągłych morałów i wymądrzających się dorosłych. Jest starszy pan, który rozładowuje sytuację uprzejmością i kwiatami. Jest przyjaciel, który zamiast powiedzieć, to pokazuje swoje przeprosiny. Jest babcia, która umie przyznać się do błędu. Jest mama, która po prostu nazywa to, co się dzieje. I jest tata, który w zabawie pokazuje, jak można zadbać o swoje granice.

Jest tak ciepło i życiowo. Jest przestrzeń do rozmowy. I dużo emocji na wyrazistych ilustracjach!

To jest #współpraca z Natuli - dzieci są ważne, dzięki której do końca września można skorzystać z kodu: wdznatuli, który obniża cenę książek o 20% (link do książeczek tutaj).

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu