ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Niezbędnik każdego chłopaka" i "Niezbędnik każdej dziewczyny"

Autor: Tosia

Kategoria najpopularniejsza na mojej półce, czyli najmłodsze nastolatki. Na książce widnieje oznaczenie wiekowe 9+, ale może być w użyciu od samego początku zainteresowania dojrzewaniem, nawet jeśli to będzie wcześniej.

Generalnie jest bardzo fajnie. Bardzo miło zaskoczyła mnie strona z etapami dojrzewania i rysunkami. Rzadko można to znaleźć, a myślę, że wielu młodych ludzi uzna to za bardzo przydatne i uspokajające, żeby odnaleźć się gdzieś w tym kalendarzu dojrzewania.

Drugi plus za normalne i bezpruderyjne opisanie seksu. Na rysunku jest tylko para pod kołdrą, ale opis jest naprawdę rzetelny.

Ale oczywiście znalazłam też coś do przyczepienia się. Mimo że wersje dla dziewczynek i dla chłopców są dosyć porównywalne, to są jednak pewne różnice. Większość jest zrozumiała: książka jest krótka, więc wiadomo, że miesiączka dokładniej opisana jest w tej dziewczyńskiej. Fajnie, że w chłopackiej jest strona o tym że nie warto ukrywać uczuć. Ale fragment o złości mógł być spokojnie w obydwu wersjach, a jest tylko w tej dla chłopaków. No i tylko tam wspomniano o stawaniu w obronie wyśmiewanych rówieśniczek. Dziewczyny też mogą to robić. W obronie wszystkich płci.

No i już tak czysto merytorycznie: płyn do higieny intymnej jest opisany jako potrzebny, a taki nie jest, bywa nawet uznawany za szkodliwy. No i ten sam błąd, który jest w Sex Education. Łechtaczka to podobno "mały narząd wielkości groszku". No nie, po prostu nie. Ale poza tym fajne rysunki i tak beztrosko o dojrzewaniu, a myślę, że tego nam potrzeba w takich książkach 🙂

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu