ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".

O mnie

Mam na imię Tosia i na co dzień jestem psycholożką szkolną i nauczycielką przedmiotu WdŻ czyli wychowanie do życia w rodzinie.

Projekt „WdŻ dla zaawansowanych” powstał podczas mojego urlopu macierzyńskiego, czyli właściwie z tęsknoty za pracą. Na początku chodziło głównie o to, aby było to miejsce, w którym po lekcji zainteresowani_e uczniowie_ennice mogliby znaleźć dodatkowe materiały z przerabianego akurat tematu, a przy okazji inne osoby także mogły zdobywać wiedzę z zakresu edukacji seksualnej.

Na samym początku założyłam Facebooka, ale powiedziano mi, że „młodzi są na Insta”, więc poszłam i tam. Ale zanim zrozumiałam, o co tam tak naprawdę chodzi, to minęło sporo czasu i swój profil tam „liczę” od połowy 2020 roku.

I choć utrzymywanie balansu związanego z ilością czasu poświęcanego na działalność w internecie jest dla mnie sporym wyzwaniem, to jestem ogromnie wdzięczna za taką możliwość oraz wszystkim Osobom, które reagują na moje treści!
Moje wykształcenie:

- studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (plus dwa lata studiów doktoranckich),
- Szkoła Trenerów Dramy oraz Kurs Teatru Forum prowadzone przez Centrum Szkoleń i Rozwoju Drama Way,
- studia podyplomowe z Wychowania Seksualnego na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego,
- kurs mediacji podstawowych w Polskim Centrum Mediacji oraz kurs mediacji rówieśniczych prowadzony przez Fundację Mediare,
- cykl szkoleń z zakresu HIV/AIDS w Stowarzyszeniu Wolontariuszy Wobec AIDS „Bądź z Nami”,
- szkolenie „Tak! dla edukacji seksualnej” prowadzonego przez Fundację Nowoczesnej Edukacji SPUNK.

Brałam udział w wielu stażach i wolontariatach, m.in. w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa, w Fundacji Nagle Sami, w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo, w Stowarzyszeniu KARAN, w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.

Cały czas szkolę się na różnorodnych kursach i szkoleniach, np. „Wsparcie psychologiczne osób LGBTQIA – wiedza i kompetencje w pracy pomocowej” prowadzone przez Jana Świerszcza w Otwartej Przestrzeni czy „Jak profesjonalnie pomagać osobom aseksualnym” organizowane przez Stowarzyszenie Asfera czy dwudniowe szkolenie na temat transpłciowości i niebinarności u Dominika Haaka. Współpracuję z Fundacją Akcja Menstruacja.

Działam przede wszystkim w Warszawie i okolicach.

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu