ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Pierwszy raz

Autor: Tosia

Pierwszy raz jest jak standard jazzowy wśród tematów na lekcjach WdŻ. Uczniowie_ennice pytają o to raczej tylko w młodszych klasach, potem już im chyba niezręcznie, ale słuchają uważnie. A przecież nie ma żadnego wieku, w którym byłoby za późno na takie pytania. To my decydujemy kiedy i czy w ogóle to nasz czas. A seks nie jest obowiązkowy.

Kilka spraw związanych z przygotowaniem psychicznym znajdziecie na grafikach. Ale jest też kilka spraw "technicznych", które warto znać.

Pytania związane z pierwszą penetracją osoby z pochwą:
- Czy będzie bolało? Czasem nie boli, czasem trochę. Jeśli bardzo - przerwijcie. Nie rób sobie skojarzenia seksu z bólem.
- Czy będzie krew? Może nie być, może być trochę. Warto podłożyć ciemny ręcznik pod pupę.
- Jest pozycja, w której ewentualny hymen (tzw. błona dziewicza) jest najbardziej naciągnięty i najłatwiej go rozciągnąć/naderwać: osoba z pochwą na plecach ze zgiętymi nogami. O hymenie miałam już osobny post.

Kwestie związane z penisem:
- Być może z powodu silnego podniecenia wytrysk nastąpi szybciej niż się tego spodziewacie albo z powodu stresu będzie trudność z osiągnięciem wzwodu.To się zdarza, to nie oznacza, że jest coś nie tak.
- Poćwicz/cie zakładanie prezerwatywy wcześniej.

Dla wszystkich:
- Warto korzystać z lubrykantów (żele intymne).
- A po idziemy zrobić siusiu (aby zmniejszyć prawdopodobieństwo infekcji dróg moczowych).

A szczegółowo o pierwszym razie przeczytacie w darmowym kursie w aplikacji od Co z tym seksem?

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu