ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Prezerwatywa na penisa

Autor: Tosia

Dlaczego królowa? Jeśli ktoś lubi statystyki, to dlatego, że jest najpopularniejsza. Jeśli ktoś jest praktyczny, to dlatego, że jest najłatwiej dostępna. A jeśli ktoś lubi medyczne argumenty, to dlatego, że zmniejsza ryzyko zarówno nieplanowanej ciąży, jak i infekcji przenoszonych drogą płciową.

A ja poczułam przypływ motywacji, gdy przeczytałam badania na temat tego, jak bardzo jej skuteczność zwiększa edukacja na temat tego, jak jej używać oraz bycie wysoko zmotywowanym do ich używania. Więc edukujmy i zachęcajmy! A jeśli coś nam nie odpowiada, to warto poszukać innego rodzaju, jest sporo do wyboru, jak widać na grafice 🙂

Oczywiście są też inne metody i zawsze wybieramy to, co najbardziej pasuje do naszej sytuacji, zdrowia itd. Ale nadal to prezerwatywa pozostaje taką "domyślną" metodą antykoncepcji. Nie zastanawiajmy się: "Czy na pewno muszę jej tym razem użyć?", a raczej: "Jakie warunki muszę spełnić, żeby z niej zrezygnować?". Zazwyczaj powinien to być zestaw badań (podstawowe to HIV, kiła, rzeżączka i chlamydia, ale także: rzęsistkowica, WZW B i C, HPV, HSV), postanowienie o wzajemnej wierności seksualnej oraz inna metoda antykoncepcji, jeśli jest ryzyko ciąży, a jest ona niepożądana w tym momencie.

Za cudny obrazek na grafice nr 7 dziękuję @doodle_by_jeanette

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu