ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Rak jądra i prostaty - ważne!

Autor: Tosia

Dziś edukacja w najczystszej postaci, czyli post o raku jądra, raku prostaty i ich profilaktyce. Nuda? No jeśli bycie świadomą i zdrową osobą jest nudne, to owszem. A jako że większość osób, które obserwują ten profil, nie ma ani jąder, ani prostaty*, to zachęcam Was jeszcze do zanudzania tą wiedzą Waszych bliskich!

O samobadaniu piersi słyszy się dosyć często, o samobadaniu jąder jakby mniej, a z informacjami o badaniu prostaty chyba najtrudniej dotrzeć do docelowej grupy odbiorców, bo rzadziej są np. w mediach społecznościowych.

Ach, jak mi się marzy taka edukacja w szkole! Wystarczyłby jeden przedmiot: "edukacja zdrowotna", jedna godzina przez dwa, może trzy lata. Nawet jakbyśmy zapamiętali połowę, to o ile mniej roboty edukacyjnej miałyby różnorodne fundacje i stowarzyszenia. A ilu zaawansowanych stanów chorobowych można by uniknąć? Na pewno jest coś o tym na biologii, ale jakoś to chyba umyka pomiędzy innymi treściami, gdy nie jest głównym tematem.

Post powstał dzięki Movember PolskaSCORA i IFMSA-Poland na podstawie informacji, które od nich dostałam oraz ze strony akcji Movember. Znajdziecie na niej także terminy i miejsca akcji przeprowadzania badań.

*Istnieje struktura nazywana "kobiecą prostatą", ale to potoczna nazwa, wskazująca na to, że rozwinęła się z tych samych tkanek zarodkowych. Medycznie są to gruczoły Skenego lub gruczoły przedsionkowe mniejsze i nie o nich jest dziś mowa.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu