ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Rodzaje informacji o seksualności

Autor: Tosia

Jeju, jakie to ważne. Może to wygląda jak jakaś teoretyczna nuda, ale ta wiedza ma naprawdę mnóstwo zastosowania i przydaje się na co dzień.

Często mam ochotę zapytać jakichś internetowych mędrców (i mędrczynie?), w której kategorii siedzą. Bo mam wrażenie, że sami tego nie wiedzą. Że mówią o czymś, co się u nich sprawdziło i zakładają, że każdy tak powinien, bo to na pewno uniwersalna zasada. Albo ktoś mówi, że coś jest grzechem (byłoby to nawet spoko, gdyby każda osoba sama decydowała się na system wartości i grzechów w swoim życiu, ale tak nie jest), a za chwilę mówi, że to szkodliwe. Nie mylmy kategorii! Oczywiście można mówić o szkodliwości moralnej, ale jeśli się tego nie zaznaczy, to sugeruje się szkodliwość zdrowotną, a to zostawmy lekarzom_kom.

Ale nawet jeśli nie nauczymy tego wszystkich w internetach (a nie nauczymy), to warto zrobić sobie w głowie osobne przegródki na te rodzaje informacji. I to nie jest tak, że ja zakładam, że jak coś jest w szufladce "wiedza", to na pewno wszyscy się będą stosować. I wiem, że świadomiej, to nie znaczy łatwiej. I wiem też, że ktoś może woli nie wiedzieć.

Ale to niech się każdy człowiek na to sam decyduje. Bo jak mamy te kategorie wymieszane, to decyduje chaos. Albo ktoś, kto je miesza.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu