ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Rodzicu, ważne!

Autor: Tosia

Poprzedni post był zachętą i propozycją, od czego rodzice mogą zacząć edukację seksualną swoich dzieci. A potem zapytałam Was na stories, co chcieli_ałybyście powiedzieć swoim rodzicom w tym temacie. Wiele odpowiedzi było bardzo poruszających.

Oprócz zapisania stories, część z nich chciałam zachować w formie tego posta. Jako takie podstawowe wskazówki, czego nie warto robić lub mówić.

A najważniejszy przekaz, który płynie z Waszych odpowiedzi, jest taki, że naprawdę większość młodych ludzi CHCE rozmawiać z rodzicami na ważne dla siebie tematy. Rodziców nastolatków przekonuje się, że rówieśnicy są od nich dużo ważniejsi, że bunt jest koniecznością, że muszą się usunąć w cień itd. Oczywiście, że jest to czas, który niesie nowe wyzwania, gdy osoba nastoletnia szuka sposobów na swoje bycie w świecie, ALE: rodzice są nadal bardzo ważni i nie musi to przyjmować postaci filmowego buntu. Tak samo zresztą jak "kryzys wieku średniego" - to moment, gdy ludzie często układają sobie pewne konkretne tematy w głowie, ale da się to zrobić bez młodego kochanka albo sportowego auta (ale bywa że ktoś woli z).

Choć do ostatniej grafiki dodam, że niestety były też takie komunikaty do rodziców: Już wolę, że nic nie robiliście w zakresie mojej edukacji seksualnej, bo nic dobrego by z tego nie było. Ale zakładam, że czytają mnie tu rodzice, którzy chcą i się starają. A jeśli tak, to wystarczy im dodać odwagi, dać trochę wiedzy i wskazówek, a na pewno będzie to lepsze niż milczenie. A jeśli chcecie pogadać, to można dołączać do grupy na FB: WdŻ dla rodziców. Jeszcze się cały czas rozkręca.

Czy te teksty z grafik brzmią znajomo czy już są na wymarciu?

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu