ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Rozmowy z dzieckiem"

Autor: Tosia

Dziś książka, która mi podniosła ciśnienie. A szkoda, bo przydałaby się tego typu sensowna książka. A to już trzecia w tym typie i żadnej na razie nie mogę polecić.

Najgorsze fragmenty są na grafikach...

Oczywiście są również plusy. Samo założenie, że z dziećmi trzeba rozmawiać na trudne tematy, jest bardzo słuszne, a ich wybór jest trafny i odważny. Całkiem fajne są wstępy do każdej części: tłumaczą krótko, jak dzieci odbierają i rozumieją świat. Seks jest opisany jako lubienie się, całowanie i miłe dotykanie. Trochę szkoda, że rodzice „wtedy chcą mieć dzieci”, bo to brzmi jakby zawsze przy seksie chcieli mieć dzieci. Szkoda też, że dodano, że seks "oznacza, że te osoby bardzo, bardzo się lubią, czyli kochają”. Nie oznacza. Często tak bywa, ale nie oznacza.

Jest też część o śmierci i przemijaniu, która miała być neutralna światopoglądowo, ale niestety nie jest. Ale o tym się nie będę rozpisywać. Super, że jest podkreślone, że nie każde nieporozumienie rodziców kończy się rozwodem, tylko najczęściej się dogadują. To bardzo ważne.

Fajnie, że jest o tym, że osoby z niepełnosprawnością nie potrafią robić niektórych rzeczy jak inne osoby, ale te inne osoby też nie potrafią pewnych rzeczy, które umieją osoby z niepełnosprawnością. Co do cytatów z grafik na temat pedofilii, to muszę być uczciwa i dodać, że potem przy wyjaśnieniu, co to jest molestowanie, jest to trochę lepiej ujęte (że to jest ok, gdy jest jasny cel tego rozbierania, a nie ok, gdy ktoś to robi dla zabawy lub ciekawości). Ale wszystkie te opisy razem mogą być mylące: i dla dziecka, i dla rodziców, którzy też czerpią wiedzę z takich książek.

Podoba mi się podkreślenie, aby oddzielać osobę od jej czynów i to, aby zawsze ją szanować i nie naruszać jej godności, ale jednocześnie reagować, jeśli np. kogoś krzywdzi. No i tyle z najważniejszych rzeczy. Jak ja mam to wszystko podsumować?

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu