ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Różowy mózg, niebieski mózg"

Autor: Tosia

Jeśli kogoś szczególnie interesuje kwestia różnic między kobietami i mężczyznami, a w szczególności to, które z nich są wynikiem czynników biologicznych, a które spowodowane są sposobem wychowania i traktowania dziewczynek i chłopców - polecam powyższą książkę. Bardzo ciekawa, bardzo rzetelna i naukowa. Autorka wskazuje także, co robić, żeby rozwijać to, co zazwyczaj u danej płci zaniedbujemy.

Dla tych, którzy nie zamierzają przez nią brnąć, kilka informacji. Tych pierwszych różnic - biologicznych - jest między nami naprawdę malutko. A różnic w wychowaniu jest ogromnie dużo. W końcu pierwsze pytanie do ciężarnej kobiety to prawie zawsze: "Chłopiec czy dziewczynka?", a różnice zaczynają się już na etapie kupowania ubrań i planowania wystroju pokoju dziecięcego. Później robi się już ich tylko coraz więcej. Nie zawsze musi to być mocno stereotypowe kupowanie zabawek albo sugerowanie, że chłopiec będzie w przyszłości strażakiem lub piłkarzem, a dziewczynka modelką czy nauczycielką (a raczej rzadko proponujemy na odwrót). Te różnice są czasem bardziej subtelne i polegają na wzmacnianiu pewnych reakcji czy zainteresowań.

I to nie chodzi o to, żeby zrobić z dziewczynki chłopca albo na odwrót. Po prostu jeśli połowie dzieci proponujemy tylko pewien rodzaj aktywności, zachowań i zawodów (a drugiej połowie inne), to wiele osób nie odnajdzie swojego talentu i pasji, bo akurat ich tam nie będzie. A to szkoda i dla każdej pojedynczej osoby, i dla całego społeczeństwa.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu