ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Skąd mam wiedzieć, że to TA osoba?"

Autor: Tosia

Ostatnio pojawiło się pytanie, które chyba większość ludzi zadała sobie przynajmniej raz w życiu (a część pewnie po prostu nie pamięta czasów nastoletnich 😂):

"Skąd wiadomo, że to TO?"

"Że to TA osoba?"

Na początek: rozróżnienie. Ja nie mam oczekiwań, że mój mąż będzie "mój" na zawsze. Ani od niego, ani od siebie, ani od życia tego nie oczekuję. Wszystko się może zmienić: i ja, i on, i my, i świat, i nie będziemy ze sobą za wszelką cenę, obydwoje to wiemy i nikt nikomu nic takiego nie obiecywał.

Więc bardziej mam tu na myśli pytanie o to, czy to jest "właściwa" osoba na teraz.

No i po drugie - nie ma tu żadnej odpowiedzi, która będzie dla wszystkich. Dla każdego co innego jest ważne, dopuszczalne lub nie. Kilka rzeczy powinno być niedyskutowalnych dla wszystkich jak szacunek czy brak przemocy, ale tak to związek sobie można ułożyć naprawdę na milion sposobów.

Chcę wspomnieć jeszcze o kilku odpowiedziach, których nie ma na grafikach:

"Zawsze mnie wspiera". Zastanawiam się, czy to jest możliwe. A co, jeśli nie popiera jakiejś mojej decyzji? Albo nie ma już swoich sił na wspieranie? Myślę sobie, że to bardzo wysokie oczekiwanie.

"Nie wyobrażam sobie życia bez tej osoby". To może być ważne kryterium, ale warto pamiętać, że tak mówią także osoby w toksycznych relacjach.

"Chcesz mieć z tą osobą dzieci". To na pewno nie jest dla wszystkich, bo niektórzy nie chcą mieć dzieci, niezależnie od tego, z kim. Ale to pewnie robi wrażenie, gdy się komuś taka chęć pojawia właśnie nagle przy kimś.

"Ma takie same poglądy jak ja". We wszystkich sprawach to raczej niemożliwe, ale jeśli chodzi o kwestie istotne dla danej osoby, to to rzeczywiście ważne, choć raczej niewystarczające do związku.

"Czuję się lepiej z tą osobą niż bez niej". Myślę sobie, że to dobrze, żeby były takie momenty, ale na szczęście w związku można też woleć i potrzebować być osobno, i nawet czasem czuć się wtedy lepiej.

A z tym zmywaniem naczyń na przedostatnim slajdzie... Tak, wiem, że to kryterium spełnia także zmywarka 😂 Ale ja osobiście szczególnie lubię właśnie takie małe, codzienne wskaźniki 🥰

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu