ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Szczepionka przeciw wirusom HPV

Autor: Tosia

Ze mną to było tak:

Rok 2005. Jestem nastolatką i mama proponuje mi szczepionkę. Ale jest na jej temat niewiele rzetelnych informacji, a dużo mitów, więc temat się rozmywa.

Rok 2017. Jestem na podyplomówce z wychowania seksualnego i się o niej uczę. Ale chyba nie jakoś bardzo dokładnie.

Luty 2021. Uczennica pyta mnie, czy to prawda, że szczepionka jest niebezpieczna. Dokształcam się, odpowiadam, interesuje się bardziej... Jest wtedy niestety niedostępna.

Maj 2021. @drnalewczynska i @marta_lekarzkobiet piszą o niej u siebie na profilach. Postanawiam, że już naprawdę trzeba i bycie edukatorką seksualną zobowiązuje!

Kończę szczepienie na wiadomo-co, ogarniam temat i od dwóch dni jestem dumna z zaszczepienia pierwszą dawką. A na stories okazało się, że wiele osób chce wiedzieć więcej, bo szczególnie przekonanie o tym, że to jest szczepienie tylko dla dziewczynek przed inicjacją seksualną, jest bardzo powszechne. A to nieprawda! I już dzięki temu stories jedna córka mojej obserwatorki została zaszczepiona w ramach samorządowego programu 💪🧡

Zostawiam Wam więc garść informacji. Raku szyjki macicy, giń!

Post ma charakter informacyjny i edukacyjny. Nie jest to reklama, a wszelkie wątpliwości należy omawiać ze swoim_ją lekarzem_rką. Jeśli chodzi o źródła internetowe, to polecam: mp.pl, szczepienia.pzh.gov.pl i zaszczepsiewiedza.pl

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu