ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Tata Tosi jest feministą"

Autor: Tosia

Ale to jest cudo! Nie dość, że moja imienniczka, to jeszcze fajna kreska, feminizm i wzruszająca relacja córki z ojcem. No i zachwyca mnie duży rudy brodacz w roli taty feministy. Być może to trochę stereotypowe zagranie, ale przecież tacy na pewno też są (powiedzcie, że są!).

Książka może być punktem wyjścia do wielu ciekawych rozmów z dziećmi m.in. na temat wyboru zainteresowań, podziału obowiązków między rodzicami, zmian w wychowaniu dzieci na przestrzeni lat. Fajnie, że znalazł się też element o chłopakach (płacz taty), choć ja bym podkreśliła równość płci rysując jeszcze chłopca na zajęciach z hokeja i baletu.

To nie jest książka, która przekaże całą definicję feminizmu. Ale jest świetnym wyjściem do dalszych rozmów, zwłaszcza jeśli dziecko będzie chciało dowiedzieć się więcej o wspomnianych w niej kobietach:
💪"Klarze Marii Hodges, która w 1918 roku jako pierwsza kobieta została strażnikiem leśnym w parku narodowym w Ameryce Północnej" (chociaż szkoda, że nie strażniczką!),
💪"Sally Ride - pierwszej Amerykance, która poleciała w kosmos",
💪💪Ruby Bidges i Malali Yousafzai, które walczyły o prawo do równej i wolnej edukacji.

Bardzo gorąco zachęcam Was do obserwowania profilu Wydawnictwa All Kids Publishing To już druga ich odważna i wudeżetowa książka, a dopiero niedawno zaczęli działalność i przyda im się wsparcie! To jest #współpraca.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu