ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Techniki okazywania szacunku

Autor: Tosia

Kojarzycie te wszystkie rady kierowane do dziewczyn? Nie wracaj sama po ciemku, pilnuj drinka, nie prowokuj ubraniem lub zachowaniem, noś gaz pieprzowy, mów komuś gdzie będziesz...

Wszystkie wypowiadane w dobrej wierze i wszystkie obciążające te osoby, które najczęściej doświadczają przemocy. Używane potem czasem też po to, by je obwiniać za to, co zrobił ktoś inny.

Już od dawna mówi się o tym, że potrzebne są akcje skierowane do tej drugiej strony. "Nie gwałć" być może brzmi absurdalnie jako hasło na plakaty, ale za to pokazuje, co jest źródłem problemu.

Nigdy nie trafiłam na żadną akcję skierowaną do chłopaków. Ale okazało się, że w książce, którą ostatnio dla Was recenzowałam, jest rozdział, który jest wspaniałym zestawem wskazówek w tym temacie. Od mężczyzny do chłopaków.

Autor przez całą książkę podkreśla rolę szacunku i równości w związkach. Ba, to właśnie "szacunek" jest pierwszym słowem oryginalnego tytułu (po polsku "Seks i miłość" 🤦). Mamy tu też przedstawionych 6 technik okazywania szacunku wobec dziewczyn, choć tak naprawdę można je przełożyć także na inne sytuacje. Kilka sformułowań bym pewnie zmieniła, ale przekaz jest jak najbardziej aktualny, a minęło 10 lat! (Może to dlatego, że pisane było w Szwecji, ale z kolei rok wcześniej inna autorka w tym samym kraju napisała dziewczęcą wersję takiej książki i ODRADZAM!).

Jako wstęp dwa cytaty, a techniki z wyjaśnieniami na grafikach.

"Gdy jesteśmy w porządku wobec innych, minimalnie zmieniamy świat na lepsze."

"Zazwyczaj, kiedy chcemy okazać szacunek innym, wystarczy, że będziemy traktować ich tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani. Ale w przypadku dziewczyn sprawa wygląda nieco inaczej. Ponieważ żyjemy w społeczeństwie, w którym kobiety jako grupa mają mniejszą władzę niż mężczyźni, często spotykają się one z brakiem szacunku."

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu