ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Twoje ciało"

Autor: Tosia

Ktoś gdzieś kiedyś wrzucił zdjęcie okładki tej książki. Próbowałam ją wtedy znaleźć, ale to bardzo popularny tytuł i stara książka (oryginał z 1978, polska wersja z 1991 roku - cena okładkowa to 18 000 zł!), więc właściwie zrezygnowałam z poszukiwań.

Ale kupowałam ostatnio inną książkę (oczywiście podobna tematyka 😉 ) od pani z OLX i ona nagle wyciąga coś z torebki i pyta, czy może to też mnie interesuje. No jasne! Ja to mam jednak farta.

Ta książka niestety zaspokoiła tylko moje zbierackie zapędy. Chyba jedyna jej zaleta to ten bezwstydny penis we wzwodzie na obrazku (tylko co robi ten pies na drugim planie?). No może jeszcze rysunki gołych ludzi w różnym wieku - teraz to rzadkość, a fajnie, żeby dzieci widziały, co je mniej więcej czeka.

Na zdjęciach macie całą część o rozmnażaniu, bo jest dosyć krotka - ta książka opowiada też o innych funkcjach i zdolnościach naszego organizmu. Z kolei największy minus według mnie to brak nazw niektórych części ciała: bezimienne są nie tylko kobiece genitalia, ale także jajniki, macica czy jądra!

Dziwi mnie wybór treści - opis dzielenia się komórek czy bycia w jednej czwartej jak twoja babcia są takie długie, a poród i ciąża (które bardzo interesują dzieci) to kilka zdań.

Oczywiście biorę pod uwagę czas wydania tej książki, ale i tak zapisuję ją na krótkiej liście pt. "Nie polecam". Mimo mojego czepialstwa niewiele książek ma tak jednoznaczną końcową ocenę.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu