ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Twoje ciałopozytywne dojrzewanie"

Autor: Tosia

Ależ wspaniała książka wyszła na naszym rynku! I to jako niezależny projekt napędzany siłą ludzi, którzy w niego uwierzyli. To daje nadzieję, że jest coraz więcej osób, które troszczą się o pozytywną edukację seksualną 🧡💪

To chyba najpiękniejsza książka, jaką miałam w rękach, to i post mi wyszedł piękny (jak na mnie, to już w ogóle 😂). Nigdy o tym nie mówię, ale jakość wydania jest naprawdę wysoka!

Cytaty, które mi najbardziej wybrzmiały w serduszku macie na grafikach. Myślę, że dobrze pokazują klimat całej książki. Jest ciałopozytywnie, ludzko, ciepło, mądrze, życzliwie. O tym, że cellulit jest normalny, a stanik i golenie są wyborem. I o asertywności!

Czy się do czegoś przyczepię? Oczywiście 🙈 Jedna kwestia to obrazki narządów płciowych wewnętrznych i zewnętrznych. Dla mnie jakoś mało przejrzyste i za duży bałagan na tych stronach. Druga ważna sprawa to inkluzywność. Na początku mamy fajnie wspomniane, że "jeśli ty nie czujesz się dziewczynką, ale zmiany opisane w tej książce cię dotyczą - czytaj dalej i weź z tej książki to, czego potrzebujesz". Takie książki i tak często wywołują dysforię, ale to ważne zdanie. Niestety później... (tu była uwaga, która została poprawiona w dodruku!) Na rysunkach są różne dziewczynki, ale zabrakło mi jakiejś z widoczną niepełnosprawnością.

Zwracam też uwagę na słownictwo opisujące biologiczne mechanizmy, no i tutaj z penisa "wylatują" miliony plemników (dziwnie to sobie wyobraziłam), a zapłodniona komórka "usadowi się" w macicy (czy komórka ma pupę?). Nie wiem też, czemu zarówno w tekście, jak i na rysunku ominięty jest zarodek (jest komórka a potem płód). Wiem też, że tu chodzi o zapłodnienie, ale w książkach dla starszych dzieci brakuje mi, gdy nie wspomina się, że seks to też inne aktywności i w innych układach uczestników_czek.

Tak czy inaczej polecam, bo ogólny wynik jest wysoki! Brawo moonka !

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu