ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".

Warsztaty

Zapraszam na warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu edukacji seksualnej pt. „Mam ciało i co w związku z tym?” prowadzone przeze mnie w Otwartej Przestrzeni.
Ze względu na zróżnicowanie poziomu rozwoju i wiedzy osób w różnym wieku proponujemy spotkania w następujących grupach:

👉 10-12 lat
👉 13-15 lat
👉 16-18 lat
Dlaczego „Korki z WdŻetu” i co to jest ten cały „WdŻ”?
WdŻ to przedmiot, którego pełna nazwa brzmi: wychowanie do życia w rodzinie. I w założeniu to właśnie na tych lekcjach młodzi ludzie powinni zdobywać wiedzę na temat szeroko rozumianej seksualności człowieka. Jednak w niektórych szkołach takich zajęć nie ma, a w niektórych są prowadzone w sposób nieodpowiadający oczekiwaniom rodziców oraz samych osób uczących się.

Stąd nasza propozycja warsztatów, które uzupełnią ważne tematy, których w szkole zabrakło.

Edukacja seksualna – dlaczego to jest potrzebne?
Edukacja seksualna to bardzo ważny obszar rozwoju młodych ludzi, który dotyczy – wbrew temu, jak niektórym osobom kojarzy się ta nazwa – nie tylko aktywności seksualnej, ale wszystkiego, co jest związane z naszą cielesnością, płciowością i różnorodnymi relacjami, w które wchodzimy. To także rozwój samoświadomości, poznawanie i obrona własnych granic, wiedza z zakresu zdrowia seksualnego.
Rzetelnie, obiektywnie i inkluzywnie prowadzona edukacja seksualna daje wiedzę, która pomaga świadomiej podejmować decyzje, zmniejsza poziom strachu i wstydu, które pojawiają się często w związku z naturalnymi elementami rozwoju, może zmniejszać ryzyko nadużyć i pomaga w reagowaniu, jeśli ktoś przekracza nasze granice.

Dostęp do rzetelnej edukacji w tym zakresie jest w Polsce jest ograniczony. W szkołach przedmiot wychowanie do życia w rodzinie prowadzony jest bardzo różnie, niewiele szkół zaprasza na zajęcia profesjonalne_nych edukatorki czy edukatorów seksualne_nych.
Dlatego właśnie na warsztaty zapraszamy dzieci wszystkich osób, które są przekonane o tym, że szeroko rozumiana seksualność to ważny temat w rozwoju osób w wieku nastoletnim.

ZAKRES TEMATYCZNY
👉 Z czego składa się ludzkie ciało? Jakie mamy słowa na części ciała i dlaczego niektóre są neutralne, a inne budzą emocje? Dlaczego komunikacja dotycząca naszej cielesności bywa trudna, ale przy tym jest istotna?
👉 Co to jest ciałopozytywność i ciałoneutralność, czyli o akceptacji ciał oraz wdzięczności za to, co nasze ciało nam umożliwia.
👉 Co to jest autonomia cielesna? Co to jest przestrzeń osobista i jak ją „obliczyć”?
👉 W jaki sposób nasze granice bywają przekraczane i co możemy wtedy zrobić?

To nie będzie wykład ani lekcja, tylko warsztaty – gadamy, rozmawiamy w grupach, wykonujemy ćwiczenia indywidualne i wymieniamy się przemyśleniami. Tematyka zajęć dla wszystkich grup wiekowych jest taka sama, jednak ich przebieg jest dostosowany do konkretnej grupy.
W związku z tym, że warsztat ma formę interakcji i osoby uczestniczące będą mogły zadawać własne pytania, na warsztacie mogą pojawić się tematy z zakresu edukacji seksualnej i seksualności, których nie wymieniliśmy powyżej, w tym tematy orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.
Wstępnie, we wrześniu planujemy rozpocząć cykl warsztatów, poruszający szerszy zakres i wchodzący głębiej w tę tematykę. Niniejszymi warsztatami chcemy zbadać potrzeby i zainteresowanie tego typu formą edukacji seksualnej. Daj znać, jeśli wstępnie interesuje Cię udział w cyklu.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
📆 TERMINY:
🗓 Grupa w wieku 10-12 lat: 26.07 (poniedziałek) w godz. 11:00-13:30 lub 1.08 (niedziela) w godz. 11:00-13:30
🗓 Grupa w wieku 13-15 lat: 27.07 (wtorek) w godz. 11:00-13:30 lub 24.07 (sobota) w godz. 11:00-13:30
🗓 Grupa w wieku 16-18 lat: 23.07 (piątek) w godz. 11:30-14:00 lub 1.08 (niedziela) w godz. 14:00-16:30
🏡 FORMA: stacjonarna
🏡 MIEJSCE: Otwarta Przestrzeń – centrum terapii, ul. Wawelska 28, Warszawa
👥 LICZBA OSÓB UCZESTNICZĄCYCH: 6-10
💲 KOSZT: 100 zł
‼ 80 zł (20% rabatu) przy rejestracji do 18.07
Masz pytania związane z warsztatem:
☎ zadzwoń: 511 028 333
📧 napisz: info@otwartaprzestrzen.pl

REJESTRACJA I OPŁACENIE WARSZTATU:
• Wypełnij formularz: https://forms.gle/eps8jtDoAXU67Bte9;
• Po zebraniu się minimalnej liczby osób uczestniczących prześlemy fakturę pro forma z 3-dniowym terminem płatności, a po jej opłaceniu fakturę końcową;
• Po opłaceniu warsztatu przez minimalną liczbę osób uczestniczących otrzymasz potwierdzenie terminu warsztatu. Taką wiadomość otrzymasz nie później niż 3 dni przed planowanym terminem warsztatu;
• Liczba miejsc na warsztat jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

POZOSTAŁE INFORMACJE:
• Przed warsztatem będziemy zbierać od rodziców/opiekunek_ów prawnych zgody na uczestnictwo osób niepełnoletnich. Taką zgodę będzie można wypełnić na dwa sposoby: (1) w wersji papierowej na recepcji Otwartej Przestrzeni (w godzinach pracy recepcji lub przed samym warsztatem), (2) uzupełniając dokument w formacie PDF ze zgodą na komputerze i podpisując za pomocą Profilu Zaufanego. Bez podpisanej zgody osoba zgłoszona nie będzie mogła uczestniczyć w warsztacie.
• W przypadku zaostrzenia obostrzeń pandemicznych dopuszczamy możliwość zmiany terminu warsztatu, jeśli taka sytuacja wystąpi osoby zarejestrowane będą miały możliwość nieodpłatnej rezygnacji;
• W Otwartej Przestrzeni w pomieszczeniach „wspólnych” (poczekalnia, toaleta, korytarze) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Na sali warsztatowej, w porozumieniu z wszystkimi osobami uczestniczącymi i prowadzącą będzie możliwość zdjęcia maseczki;
• Nieopłacenie uczestnictwa w treningu w terminie podanym na fakturze pro forma będzie równoznaczne z rezygnacją z warsztatu;
• Fundacja nie jest płatnikiem VAT. Podano kwoty brutto.

ZASADY REZYGNACJI:
• Oświadczenie o rezygnacji z warsztatu należy przesłać na biuro@otwartaprzestrzen.pl;
• W przypadku rezygnacji do 7 dni przed terminem warsztatu Fundacja zachowuje 40% pełnego kosztu warsztatu (nie uwzględniając rabatu za wcześniejszą rejestrację);
• W przypadku rezygnacji na krócej niż 7 dni przed terminem warsztatu opłata nie będzie zwracana;
• Zapis można przenieść na inną osobę.

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu