ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

"Wielka księga siusiaków" i "Wielka ksiąge cipek"

Autor: Tosia

Pierwszy raz czytałam je dawno, jeszcze przed studiami podyplomowymi z wychowania seksualnego. Pamiętam, że mnie bardzo zaciekawiły.

*To z tej książki wiem, że Onan wcale się nie onanizował, tylko uprawiał stosunek przerywany. I wcale nie to było w Biblii potępione, tylko to, że był nieposłuszny, bo nie chciał zapłodnić żony swojego zmarłego brata (a takie otrzymał polecenie). Swoją drogą, ale by to było, gdyby kościół katolicki potępiał stosunek przerywany tak samo głośno jak masturbację 🤯

I w ogóle jest tu dużo tego typu historycznych, ale też współczesnych ciekawostek. Przez to mam trochę problem, bo właściwie nie wiem, komu polecać te książki (ale polecać według mnie warto). Bo jest trochę wiedzy dla młodych, ale jednak nie wszystko co potrzeba, a trochę ciekawostek dla wszystkich, jak najbardziej także dla dorosłych, ale z kolei dla nich inne rzeczy będą mniej aktualne.

Drugi raz czytałam teraz. I próbowałam być taką detektywką kontrowersji. No i z takiej perspektywy jest tu oczywiście trochę rzeczy, które zwracają uwagę. Swobodny ton w temacie seksualności (😯), zabawne rysunki i słowa na genitalia (😧), no i normalizacja masturbacji (🙀).

Ale najwięcej kontrowersji wzbudził fragment o tym, co by było, gdyby Jezus był kobietą (sam pomysł nie jest autora tych książek, tylko jakiegoś historyka). Sama idea chyba nie wywołałaby takiej reakcji, ale do tekstu dołączono rysunki (w każdej książce inny, są na slajdach). I tak się zastanawiam. Przecież gołych Jezusów jest trochę i to w kościołach. Czyli nie chodzi o samą nagość. Chodzi o kobiecą nagość. No albo ktoś uważa, że wyobrażenie sobie pani Jezus jest obrażaniem pana Jezusa. Ale co jest obraźliwego w byciu kobietą?

Niestety nie znalazłam dalszego ciągu historii z prokuraturą. Wydawnictwo Czarna Owca nie odpowiedziało na moje pytanie w tej sprawie, ale pewnie gdyby coś się z tym działo, to byłoby głośno.

Jedna z warszawskich bibliotek zdjęła je wtedy ze swoich półek. W mojej osiedlowej obecnie są.

A Wy? Czytali_łyście? Oburzacie się?

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu