ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Z czym ci się kojarzy miesiączka?

Autor: Tosia

Tu na zdjęciu widzicie skojarzenia, które miały z miesiączką osoby uczestniczące w warsztatach robionych razem z Akcją Menstruacją. Rety. No można uznać, że beznadziejna ta miesiączka, bo większość to raczej nie najmilsze rzeczy. Ale były dwie osoby, które dodały trochę pozytywów.

Ostatnio dużo myślałam o miesiączce, przygotowując się do tych warsztatów. I chciałam powiedzieć o niej coś pozytywnego. Najczęściej mówi się, że miesiączka to płodność i zdrowie. I najczęściej tak jest, ale jednak nie zawsze. Można mieć miesiączkę i wcale nie być ani zdrowym, ani płodnym. Mówią też, że to kobiecość. Ale jest wiele kobiet, które nie miesiączkują - jeszcze lub już albo korzystają z antykoncepcji hormonalnej, są w ciąży, karmią piersią, mają anoreksję, mają zaburzenia miesiączkowania z innych powodów... No i są też mężczyźni transpłciowi i osoby niebinarne, które miesiączkują. Więc to jednak nie jest tak, że miesiączka=kobiecość, ani że kobieta=miesiączka.

I doszłam do wniosku, że przecież nie trzeba mówić o miesiączce koniecznie pozytywnie. Że wystarczy mówić neutralnie. Tak działa nasze ciało. Mimo wszystko najczęściej oznacza to, że wszystko jest z nim ok. To ciało, które na co dzień pozwala nam chodzić, przytulać, patrzeć, rozmawiać, jeść, być może raz na miesiąc potrzebuje trochę odpoczynku i uważności. Oczywiście jeśli boli i to nie mija po lekach, to idźcie do lekarza/lekarki i znajdźcie taką osobę, która potraktuje to poważnie. Ale jeśli Wasze dolegliwości są znośne, to warto zaakceptować to, co dzieje się w naszych genialnych organizmach. W końcu dzieje się to czasem u mniej więcej połowy ludzkości!

Oczywiście to super, jeśli ktoś lubi swoją miesiączkę i ten czas. Ale pewnie dla wielu osób droga do akceptacji może być bardziej realna niż do lubienia, więc do niej zachęcam 🙂

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu