ZAMKNIJ
Wpisz słowo, którego szukasz w polu poniżej, a następnie kliknij "szukaj".
Kategoria wpisu:

Zasady organizacji zajęć WdŻ

Autor: Tosia

Było o tym już kiedyś, ale dawno, a teraz początek roku szkolnego, a poza tym już umiem zrobić ładniej 😉

To ważne sprawy i co roku jest o nie mnóstwo pytań.

Kilka rzeczy jeszcze tutaj dopowiem: Tak, jeśli nie masz 18 lat, to z WdŻ może Cię zwolnić tylko rodzic. Nie zwolnił? Teoretycznie musisz chodzić. Czemu tylko teoretycznie? Bo jeśli nie będziesz chodzić, to niewiele Ci grozi. W niektórych szkołach właściwie nic. W niektórych szkołach jakieś punkty za nieusprawiedliwione nieobecności, obniżenie oceny z zachowania itd. No i może rodzice się wkurzą czy coś, no ale mówię o formalnych rzeczach.

Zachęcam do chodzenia na spotkania z osobami prowadzącymi WdŻ w szkołach Waszych dzieci - myślę, że sporo Wam może powiedzieć o tym, jakie prawdopodobnie będą te lekcje. Możecie zadawać pytania. Warto też pytać osoby ze starszych klas.

Pamiętajcie też, że możecie wypisać swoje dziecko (siebie) w każdym momencie roku szkolnego, także np. po trzech czy pięciu lekcjach.

*I jeszcze co do tej swobody wyboru podręcznika. Jeśli chodzi o WdŻ to swoboda polega głównie na tym, że można go wybrać albo go nie wybrać w ogóle. Bo można wybrać tylko taki, który jest zatwierdzony przez MEN. A taki jest tylko z jednego wydawnictwa. Czasem po internecie krążą jakieś cytaty i zdjęcia z niego, pewnie kojarzycie.

Do szkoły podstawowej jest jeszcze przyzwoity program i zestaw ćwiczeń pt. "Moje dorastanie" Bożeny Strzemiecznej. Warto rozważyć albo zaproponować.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ RÓWNIEŻ

Tu mnie znajdziesz:

crossmenu